ילדוג'אז מאמינים כי בכוחה של המוזיקה לחזק ולשמר את החיבור הבין דורי בין הילד להוריו
וכן להוות השראה לחקר עולמות חדשים ומרגשים .

מה ומי?

מופעים המביאים את שירי הילדות היפים (אשר בחלקם נשכחים) אל קידמת הבמה בעיבוד וביצוע חדש ורענן. 

ילדוג'אז נוסד בשנת 2000 ע"י המוזיקאים אורי ביתן ויעל ארנון ורד ומאז פעיל בצורות שונות במסגרות חינוכיות ובקונצרטים לכל המשפחה. בפרויקט נותנים את חלקם המבורך מוזיקאים נהדרים ומגוונים. אחד הבולטים מביניהם הינו הפסנתרן והמעבד תמיר מילר שאחראי לעיבודי ג'אז רבים לשירי ילדים המופיעים באלבומים של הפרויקט.

 

שאיפות וערכים

למה אנחנו שואפים?
ראשית כל לנגן!  ברור…
אבל החזון של ילדוג'אז (חוץ מלנגן כן?) הוא לחזק ולשמר את החיבור התרבותי דורי בין הילד להורה חיבור המחזק את הקשר, את תחושת השייכות ואת אהבת המוסיקה.
לצד שימור המסורת, מתחדשים השירים ומתהדרים בקלאסיקות מהג'אז, ז'אנר מלהיב ,מלא רגש, אלתור ושמחת חיים.

ערכים– לא מילה גסה!
ההקפדה על רמת ביצוע גבוהה ומכבדת היא נר לרגלינו . אנו מאמינים שכאמני במה זו אחריותנו להביא איכות למען פיתוח טעמו האמנותי של הדור הבא.

מה עשינו עד היום?

הופענו עם ילדוגא'ז בכ100 ישובים, ערים ומסגרות ברחבי הארץ, בהיכלי תרבות ובמועדונים כגון: האזור, שבלול ג'אז, זאפה, ברלה, בית היוצר, שוני ועוד.

יזמנו והדרכנו פרויקטים מוזיקליים חינוכיים בשיתוף האגף הקדם יסודי במשרד החינוך 

השתתפנו בפסטיבלים כגון: לילה לבן בתל אביב, צלילי ילדות בחולון, יערות מנשה, פסטיבל הג'אז בים האדום ועוד.

שמות משתתפי הילדוג'אז העיקריים לאורך השנים:

מאיה בר- שלום, מיקה עינב – שירה.
יעל ארנון ורד – חליל צד
תמיר מילר, אורי ביתן – פסנתר ועיבודים
ארז בר נוי- סקסופונים
בן ורד וטל פדר – גיטרה בס וקונטרבס
עמית לורבר ותומר כהן- תופים וכלי הקשה

חברי ההרכב

מאיה בר שלום

זמרת, שחקנית, תרפיסטית במוסיקה ובתנועה, מורה למוסיקה בגיל הרך(B.Ed), מנחה השתלמויות למורים ולגננות. הוציאה 4 דיסקים לילדים.

תומר כהן

מוזיקאי, מתופף, פרקשניסט, מורה למוזיקה עורך וידאו ונגן אולפנים עם למעלה מ 25 שנות נסיון. מדריך ומעביר סדנאות לכל הגילאים, בשוק הפרטי והחינוכי. ניגן והקליט עם אמנים רבים וביניהם שלמה ארצי, שלומי שבת, אריאל זילבר, אורנה ומשה דץ ,שמעון פרנס ועוד רבים וטובים.

ארז בר נוי

נולד בשנת 1966, סקסופוניסט ג'אז מהפעילים בארץ. החל את לימודיו אצל סטו הכהן ובמסגרת לימודיו בביה"ס רימון עם עמיקם קימלמן וממלו גיאטנופולוס. בוגר ה Mannes college בניו יורק וה New School שם למד עם בילי הארפר , ג'ורג' גארזון ועוד.

מאז חזרתו לארץ, לאחר שנים של לימודים והופעות בניו יורק, כבש ארז ברנוי כל בימה אפשרית בסצנת הג'אז המקומית. בין השאר הופיע ארז בפסטיבל "ג'אז בים האדום" מספר פעמים הן כלידר והן כסייד מן, פסטיבל הג'אז בתל אביב פסטיבל שוני ועוד. ארז הופיע עם מיטב נגני הג'אז הישראלים, בניהם שי זלמן, אבישי כהן, עמוס הופמן, דני גוטפריד,ארהלה קמינסקי, אלי דג'יברי (ביג בנד) ועוד. בנוסף הופיע ארז עם גדולי הג'אז העולמי , החצצוצרן רנדי ברקר, הבאסיט אדי גומז,הסקסופוניסט אברהם ברטון, סם יהל, ועוד רבים אחרים, בנוסף מופיע ארז עם הרכב משלו, בו הוא מפגין את כשרונו היחודי בכתיבה מקורית, מרעננת ובעיקר "ישראלית". בתחום החינוך ארז ניהל במשך 8 שנים את המרכז ללימודי ג'אז של הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה והתכנית האקדמית המשותפת עם הניו סקול (NY) חבר בהרכב ילדוג'אז המופיע בפני ילדים ונוער, ומלמד בביה"ס תלמה ילין, תיכון עירוני א לאמנויות בתל אביב ביה"ס הגבוה למוזיקה מזמור ובכיתות אמן ברחבי הארץ

תמיר מילר

מלחין, מעבד ופסנתרן ג'אז. בוגר רימון ו- Boston Berklee College of Music.
מנגן ומופיע בארץ ובעולם בהרכבים שונים ועם טריו בהנהגתו.

בן ורד

מוסיקאי, מלחין, נגן ומורה לגיטרה בס, חשמלית ואקוסטית בסגנונות רוק, בלוז, ג'אז ומוסיקה קלה.

מלמד אלתור, תאוריה, פיתוח שמיעה רתמי, הכנה לבגרות מעשית(רסיטל), הדרכת הרכבים בבית המוזיקה בעפולה , בבית האומניות עמק יזרעאל ובאופן פרטי.

מפיק, מעבד ומקליט באולפן ביתי .

יעל ארנון ורד

חלילנית, סופרת, מלחינה ומורה למוזיקה. יוצרת ומפיקה תוכן לילדים ומדריכה בהשתלמויות למורים ולגננות מטעם משרד החינוך .